Lato w Mieście

 

STOWARZYSZENIE KULTURA CZUBÓW

Organizuje AKCJĘ LATO 2016

W DOMU KULTURY SKARPA, ul. Przytulna 4 , tel 527 46 48

TURNUSY:

I 4 -8 lipiec

II 11 – 15 lipiec

III 18 – 22 lipiec

IV 25 – 29 lipiec

V 1 – 5 sierpień

VI 8 – 12 sierpień

Zajęcia dla dzieci w wieku 7 – 12 lat

Godz. 9 – 15

pobierz kartę zgłoszenia i regulamin pdf

 

AKTUALIZACJA 16-06-2016: CAŁY PROGRAM W ROZWINIĘCIU ARTYKUŁU... 

 

4.07.2016 – 12.08.2016

Zajęcia w systemie półkolonii będą się odbywać od poniedziałku do piątku w godz. 9 -15. Dzieci można zapisywać na dowolną ilość tygodniowych turnusów.

W zajęciach mogą brać udział dzieci w wieku 7 -12 lat

 

I tydzień 4 - 8 VII

poniedziałek

- rozpoczęcie , omówienie programu i regulaminu.

- gry zespołowe na boisku i placu sportu

wtorek

- gry planszowe

- warsztaty/ konkursy w NBP pt. „Lato z Bankiem Centralnym”

- zabawy na Centralnym Placu Zabaw

- gra miejska w Ogrodzie Saskim

środa

Euro 2016 – półfinał

- warsztaty taneczne: taniec kibica, taniec indiański

- mecz piłkarski, zabawy sprawnościowe na boisku

- warsztaty plastyczne – „ Na boisku z rolki”

- warsztaty plastyczno - techniczne: „Akcesoria kibica”

czwartek

-wycieczka do Wioski Indiańskiej w Olszance

piątek

Euro 2016 – finał

- warsztaty plastyczne – Malowanie twarzy kibica

- warsztaty taneczne: taniec kibica, taniec indiański, pokaz czirliderek

- Festiwal Małe Inne Brzmienia na Błoniach – „Samoróbka”

/zespołowe wykonywanie instrumentu/

 

II tydzień 11 – 15 VII

poniedziałek

- „Znane i zapomniane” - gry i zabawy sprawnościowe na boisku

- warsztaty taneczno – pantomimiczne i konkurs

- warsztaty plastyczne – „Na boisku z rolki”

wtorek

- „Rośliny nie mają wakacji” – akcja plenerowa

- warsztaty eko –sztuka: instalacja przestrzenna, kredowe bluszcze na filarach,

- warsztaty taneczne w plenerze: Tańce Dzikusów

środa

- zwiedzanie Centrum Kultury

- gra miejska : „Open City – podchody do sztuki”

czwartek

- wycieczka do Nałęczowa

warsztaty tworzenia szklanego talerzyka w Fundacji Warsztat

piątek

- wyjazd na Zalew Zemborzycki

- warsztaty plastyczne : Roślinne dzieło

- zabawy grupowe

 

III tydzień 14 - 18 VII

poniedziałek

„Nad Bystrzycą”

- warsztaty plastyczne /origami / : „Łódka na wodę, samolot na niebo, kwiaty na łąkę”

- spacer nad rzeką – akcja: „Desant Origami”

- Letnia Szkoła Tańca

wtorek

- wyjazd na baseny Słoneczny Wrotków

środa

- wyjście na basen kryty

- „Zielone/czerwone” – gry w zielone, warsztaty plastyczne „Zielone ludziki”,

- „O tym jak zielone walczyło z czerwonym...” – gry zespołowe

czwartek

- wycieczka do Kluczkowic

- rekreacja nad wodą, spacer w lesie – „Dawne zabawy bez zabawek”

- zwiedzanie muzeum

piątek

- kurs balonowych zwierząt

- rozgrywki „Wilk i owce”

- „Kredowe cienie zwierząt” – zajęcia plastyczne

 

IV tydzień 25 – 29 VII

poniedziałek

- quizy tematyczne /przyrodniczy, geograficzny…/

- zabawy w terenie : wojna na wodne balony, nauka puszczania wielkich baniek,

konstruowanie budowli terenowej

- mini turniej tenisa stołowego

wtorek

- zajęcia plastyczne – „ Coś z masy solnej...”

- „Rośliny nie mają wakacji” – akcja plenerowa

- „Sztuczki clownów” – zabawy z chustą klanzowską

środa

- „Słoneczny Wrotków” - plażowanie i zabawy na powietrzu

czwartek

- wycieczka do Muzeum wsi

piątek

- „Zwiedzanie od kulis” – wycieczka do Teatru Muzycznego

- Carnaval Sztukmistrzów – zabawy na placu przed Centrum Kultury

V tydzień 1 – 5 VIII

poniedziałek

- „Miasto Dzieci” - zajęcia redakcyjne /opracowanie i druk ankiety/

- gry stolikowe, quizy, turniej piłkarzyków

- zawody na Sportowym Placu Zabaw /tyrolka i inne/

wtorek

- Turniej warcabowy

- warsztaty plastyczne – „Gliniane naczynia i maski”

- „Junior na siłowni” – zabawy sportowe i konkursy

- „Osiedlowi Ankieterzy” – ekipy w terenie

środa

- klasyczne harcerskie podchody w Starym Lesie

czwartek

- wycieczka do Dęblina – Muzeum Lotnictwa i lotnisko

piątek

- „Słoneczny Wrotków” - plażowanie i zabawy na powietrzu lub kino

 

VI tydzień 8 - 12 VIII

poniedziałek

- konkursy i zagadki, gry i zabawy planszowe, turniej piłkarzyków, skoki na

trampolinie

- warsztaty muzyczne – „Tworzymy hymn Skarpy”, wykonanie przedmiotów

grających

- turniej w „dwa ognie” i „wilka i owce”

wtorek

- „Rośliny nie mają wakacji” – akcja plenerowa /podlewanie bluszczy/

- warsztaty „Ekosztuka – Zielne ludki”

środa

- Mini Olimpiada Sportowa /tor przeszkód/

- warsztaty muzyczne - Hymn Skarpy

- warsztaty plastyczne – „Medal”

czwartek

- wycieczka do Owadolandii

piątek

- zwiedzanie Jarmarku Jagiellońskiego

 

Zastrzegamy sobie prawo wprowadzania zmian w programie

Uczestnik przynosi własny suchy prowiant, niezbędne w danym tygodniu bilety mpk, nakrycie głowy i w razie niepogody miękkie obuwie na zmianę. Prosimy aby na zajęcia, szczególnie plenerowe, dzieci nie przychodziły w klapkach.

Dom Kultury pobiera opłatę za udział w zajęciach w wysokości 55 zł./tyg. od dziecka członka SM „Czuby” zamieszkałego w osiedlu Skarpa i 75 zł./tyg. od pozostałych dzieci