Wyszukiwarka

..:: Śledź nas na ::..
  • 18 Czerwiec 2019 | Imieniny obchodzą: Elżbieta, Paula, Marek
  • Do konca roku pozostało 197 dni.
 

Dom Kultury "Skarpa" SM Czuby - Lublin / Czuby / os.Skarpa / ul.Przytulna 4 - tel.(81) 527-46-48

DOM KULTURY "SKARPA"

zaprzasza dzieci na

AKCJE LATO 2019

wakacje

24.06.2019 – 09.08.2019

 

Już wkrótce rozpoczniemy zapisy dzieci na Akcję Lato 2019.

Organizujemy siedem tygodniowych turnusów od pierwszego dnia wakacji. Jak zwykle będziemy organizować dzieciom zajęcia w godzinach 9 - 15 przez pięć dni w tygodniu. 

Wkrótce podamy szczegółowy plan. Tymczasem zapewniamy, że wzorem ubiegłych lat będzie u nas dużo zabaw w terenie, wycieczki autokarowe i ciekawe warsztaty artystyczne i techniczne.
Koszt tygodniowego turnusu 120 zl. /dla mieszkańców Skarpy zniżka 20 zł/

Zapisy rozpoczynamy 10 czerwca o godz. 12. Należy na miejscu wypełnić kwestionariusz lub pobrać ze strony oraz uiścić opłatę gotówką.

pobierz kartę zgłoszenia i regulamin pdf

Program wydarzeń w rozwinięciu artykułu...    \/

 

 

AKCJA LATO 2019

DOM KULTURY „SKARPA”

SM „CZUBY” W LUBLINIE

UL. PRZYTULNA 4, tel. 527 46 48

 

24.06.2019 – 09.08.2019

 

Zajęcia w systemie półkolonii będą się odbywać od poniedziałku do piątku
w godz. 9 -15. Dzieci można zapisywać na dowolną ilość tygodniowych turnusów.
W zajęciach mogą brać udział dzieci w wieku 7 -13 lat

I tydzień 24 – 28 VI

poniedziałek
- rozpoczęcie, omówienie programu i regulaminu.
- gry zespołowe na boisku i placu sportu
- Teatr – zabawy, improwizowane skecze, autoprezentacja mima itp.
- salon gier planszowych

wtorek
- zabawy świetlicowe
- „Teatr w plenerze” - zabawy w dom, sklep itd.
- „Kakofonia kontra Harmonia” - warsztaty muzyczne i występ
- zabawy ruchowe na boisku

środa
- wycieczka do Janowa Lubelskiego

czwartek
- warsztaty teatralno-plastyczne - ”Plener w teatrze” - montaż scenografii, zastawki,
teatr cieni, kukiełki itd.
- turniej piłkarzyków
- salon gier planszowych

piątek
- Festiwal Małe Inne Brzmienia na Błoniach

II tydzień 1 – 5 VII

poniedziałek
- „Znane i zapomniane” - gry i zabawy sprawnościowe na boisku
- warsztaty muzyczne - „Muzyczna Skarpa” - nasz hymn
- warsztaty plastyczne – „Instalacja Łąka” - wyplatany collage na siatce

wtorek
- „Gramy” – akcja muzyczna, wykonanie własnych instrumentów
- warsztaty eko –sztuka: Roślinne lalki motanki
- turniej piłki nożnej

środa
- wycieczka – Jezioro Obradowskie

czwartek
- „ Zasłyszane opowieści: o duchach, czartach i aniołach... „ - Quest Krajki

piątek
- turniej piłkarzyków
- warsztaty plastyczne : Duchy, czarty i anioły
- zabawy grupowe: dwa ognie, wilk i owce itp.
- warsztaty muzyczno-wokalne - „Śpiewać każdy może”

III tydzień 8 - 12 VII

poniedziałek
„Nad Bystrzycą”
- warsztaty plastyczne /origami / : „Łódka na wodę, samolot na niebo, kwiaty na łąkę”
- spacer nad rzeką – akcja: „Desant Origami”
- Sportowy Plac Zabaw

wtorek
- wyjazd na baseny Słoneczny Wrotków

środa
- wycieczka – Kraśnik: „Ścieżka Mosty”, zalew.

czwartek
- kurs balonowych zwierząt
- „Kredowe cienie zwierząt” – zajęcia plastyczne
- zwiedzanie Centrum Spotkania Kultur -

piątek
- „O tym jak zielone walczyło z czerwonym...” – podchody survivalowe
- salon gier planszowych

IV tydzień 15 – 19 VII

poniedziałek
- quizy tematyczne /przyrodniczy, geograficzny…/
- zabawy w terenie : wojna na wodne balony, nauka puszczania wielkich baniek,
- konstruowanie budowli terenowej
- mini turniej tenisa stołowego

wtorek
- zajęcia plastyczne – „ Coś z masy solnej...”
- „Dawne zabawy bez zabawek”, Kuchnia błotna,
- „Sztuczki clownów” – zabawy z chustą klanzowską
- mecz piłki nożnej

środa
- wycieczka do Sandomierza

czwartek
- Zasłyszane opowieści: o królach, mieszczanach i tutejszych sprawach - Quest Krajki

piątek
- Runmageddon Kids nad Zalewem Zemborzyckim

V tydzień 22 -26 VII

poniedziałek
- „Miasto Dzieci” - zajęcia redakcyjne /opracowanie i druk ankiety osiedlowej/
- gry stolikowe, quizy, turniej piłkarzyków
- zawody na Sportowym Placu Zabaw /tyrolka i inne/

wtorek
- Turniej warcabowy
- warsztaty plastyczne – „Gliniane naczynia i maski”
- „Junior na siłowni” – zabawy sportowe i konkursy
- „Osiedlowi Ankieterzy” – ekipy w terenie

środa
- Wycieczka do Owadolandii

czwartek
- klasyczne harcerskie podchody w Starym Lesie

piątek
- Festiwal Sztukmistrzów – cyrk podwórkowy, miasteczka Klanzy

VI tydzień 29 VII – 2 VIII

poniedziałek
- konkursy i zagadki, gry planszowe, turniej piłkarzyków, skoki na
trampolinie
- warsztaty plastyczne – gipsowe zawieszki
- zabawy z chustą klanzowską, zapomniane zabawy świetlicowe

wtorek
- Magiczne Stare Miasto - Quest Krajki
- gry planszowe

środa
- wycieczka do Kazimierza nad Wisłą - /Wąwóz Korzenny, Muzeum Klocków Lego/

czwartek
- Mini Olimpiada Sportowa /tor przeszkód/
- warsztaty plastyczne – „Medal” /masa solna/

piątek
- warsztaty plastyczne – plenerowe malowanie na streczu - „Magiczne Stare Miasto”
- plenerowe budowanie – zajęcia techniczne
- grillowanie
- turniej tenisa stołowego

VII tydzień 5 – 9 VIII

poniedziałek
- zabawy na boisku
- dmuchany zamek do skakania
- mecz piłkarski
- warsztaty plastyczne – wodne grafitti, kreda+woda, gips, rzeźba w mokrym piasku

wtorek
- warsztaty plastyczne – mozaikowy przycisk do papieru
- Turniej warcabowy
- zabawy świetlicowe – tor przeszkód

środa
- Wycieczka do Zamościa – ZOO

czwartek
- warsztaty techniczne - Rakiety z recyklingu
- Kids Klub – zabawy w parku rozrywki

piątek
- warsztaty techniczne - „Strzelające konfetti”
- warsztaty kulinarne - „Markizy”
- plenerowe zabawy ruchowe – balony wodne

Zastrzegamy sobie prawo wprowadzania zmian w programie
Uczestnik przynosi własny suchy prowiant, nakrycie głowy, miękkie obuwie na
zmianę. Prosimy aby na zajęcia, szczególnie plenerowe, dzieci nie przychodziły w
klapkach.

Dom Kultury pobiera opłatę za udział w zajęciach w wysokości 100 zł./tyg. od
dziecka członka SM „Czuby” zamieszkałego w osiedlu Skarpa i 120 zł./tyg. od
pozostałych dzieci