Wyszukiwarka

..:: Śledź nas na ::..
  • 17 Wrzesień 2021 | Imieniny obchodzą: Justyna, Narcyz, Franciszek
  • Dziś obchodzimy: Dzień Wyzwolenia Białorusi
  • Do konca roku pozostało 106 dni.
 

Dom Kultury "Skarpa" SM Czuby - Lublin / Czuby / os.Skarpa / ul.Przytulna 4 - tel.(81) 527-46-48

AKCJA LATO 2021 Pliki do pobrania:
COVID-19
REGULAMIN 1
REGULAMIN 2

>>PROGRAM<<

 

AKCJA LATO SKARPY - program

organizowana przez

stowarzyszenie KULTURA CZUBÓW i DOM KULTURY „SKARPA” SM „CZUBY”

UL. PRZYTULNA 4, tel. 527 46 48

28.06.2021 – 30.07.2021

w godz. 9 -15.

Wycieczki w poniedziałki, środy i piątki organizuje Kultura Czubów We wtorki i czwartki warsztaty organizuje DK Skarpa W zajęciach mogą brać udział dzieci w wieku 7 -12 lat

​I tydzień 28 VI - 2 VII

poniedziałek

Cykl „Zielony Lublin” – Park Ludowy.

- Zabawy i warsztaty w plenerze: zajęcia cyrkowe /żonglerka/, warsztaty wokalno – muzyczne na instrumentach parkowych, warsztaty plastyczne – „witrażowe motyle – mobile”, konkursy z nagrodami.

- Konkurs na reportaż dnia.

wtorek

Osiedlowe Mistrzostwa Europy w piłce nożnej.

- organizacja Strefy Kibica – Zieloni kontra Czerwoni: malowanie twarzy, warsztaty – instrumenty/przeszkadzajki/piszczałki; warsztaty plastyczne – flagi drużyn; warsztaty muzyczno-wokalne – hymn bojowy drużyny.

- wodna ślizgawka i kurtyna wodna

środa

ZOO w Wojciechowie

- quiz o zwierzętach, warsztaty muzyczne - „Ptasie śpiewy”, warsztaty taneczne „Kocie ruchy”, warsztaty plastyczne – „Patyczaki”

​czwartek

Cykl „Zielony Lublin” – Ogród Saski / zabawy na placu zabaw/

- Centrum Spotkania Kultur – spotkanie z pszczołami

- „Przesmyki Starego Miasta” – gra miejska

​piątek

Zemborzycki Runmageddon Kids

​II tydzień 5 - 9 VII

​poniedziałek

- warsztaty w Muzeum Wsi Lubelskiej „Hej Lato” – gra terenowa i zabawy pastwiskowe

​wtorek

Cykl „Zielony Lublin” – Park Zawilcowa

- warsztaty teatralne – „Olimpiada Śmiechu”

- zabawy sprawnościowe

- warsztaty plastyczne – kredowe malowanie

​środa

Zawieprzyce – spotkanie z historią

- warsztaty literackie – baśnie w kręgu, zwyczaje rycerskie

- warsztaty plastyczne – wyplatanie wianków, miecze z balonów,

- pojedynek na miecze – turniej z nagrodami

- warsztaty - taniec średniowieczny

​czwartek

Cykl „Zielony Lublin” – Park JPII

- zabawy na eko-placu zabaw

- warsztaty plastyczne – „butelkowa rakieta”

- warsztaty techniczne – karmik dla pszczół

​piątek

Duży Ług – ścieżka ornitologiczna

- warsztaty plastyczne – „Ptaki” – mal. kredką akwarelową i wodą z jeziora

- zabawy zespołowe w plenerze

​III tydzień 12 - 16 VII

​poniedziałek

Zamek w Janowcu – zwiedzanie - warsztaty plastyczne – „Rycerz”

​wtorek

Cykl „Zielony Lublin” - Park Bronowice / szypot na Czerniejówce / jaz na Bystrzycy

- Most Kultury / galeria rzeźb

- Warsztaty plastyczne – „Zielone lalki motanki”

​środa

Ścieżka przyrodnicza Bobrówka

- gra terenowa

- ognisko z kiełbaskami

- nauka piosenek ogniskowych

​czwartek

Bazy - tworzenie przestrzeni

- zespołowe budowanie sklepu, pokoju, kuchni, wigwamu, szałasu itp.

- zabawy inscenizacyjne

- wodna ślizgawka, balony wodne, kurtyna wodna, pistolety na wodę

​piątek

Wieża widokowa Łysaków

- warsztaty plastyczne – samoloty origami

- warsztaty techniczne – spadochrony

- zawody „lotnicze” i puszczanie wielkich baniek

- „Zapomniane gry zespołowe”

IV tydzień 19 - 23 VII

​poniedziałek

Owadolandia – zwiedzanie

- zabawy na placu z tyrolką

- warsztaty plastyczne – malowanie gipsowych odlewów

​wtorek

Cykl „Zielony Lublin” – Park Górki Czechowskie

- Terenowy tor przeszkód

środa

Bochotnica – Zamek Esterki i Kazimierz Dolny – Góra Trzech Krzyży

- quizy tematyczne /przyrodniczy, geograficzny…/

- warsztaty dziennikarskie – „Ankieta jednego pytania”

czwartek

„Carnaval Sztukmistrzów”

- zabawy na błoniach pod zamkiem

- warsztaty plastyczne – „Liny, linki, plecionki…”

piątek

Nałęczów – Wąwóz Głowackiego

- domki na drzewach

- warsztaty plastyczne – „kolorowe bąbelki”

​V tydzień 26 – 30 VII

​poniedziałek

Ścieżka Kopanina i Dąbrówka

- warsztaty plastyczne – „Nasz zielnik” /tworzywo z natury, praca zespołowa/

- warsztaty cyrkowe – żonglerka szyszkami itp.

​wtorek

„Zielony Lublin” – Lipowa Dolina i Mroczna Knieja

- leśne podchody

- warsztaty plastyczne – „Nasz totem” /tworzywo z natury, praca zespołowa/

​środa

Firlej – plażowanie

- zwiedzanie miasta, historia/legenda

​czwartek

- Tor przeszkód na Placu Sportu – aranżacja przestrzeni i zawody

- „Rysowanie po ścianie”

- „Spadochronowy schron przeciwsłoneczny” – warsztaty techniczne

​piątek

Gród Horodyszcze

- zwiedzanie

- warsztaty tematyczne

Zastrzegamy sobie prawo wprowadzania zmian w programie.

Uczestnik przynosi własny suchy prowiant, nakrycie głowy, miękkie obuwie na zmianę, środki na kleszcze i komary, maseczki. Prosimy aby na zajęcia dzieci nie przychodziły w klapkach.